Instytut Teologiczny w Sandomierzu
strona główna    mapa serwisu  
 
 
 
Studiuj teologię w Sandomierzu
     
 

Instytut Teologiczny im. bł. Wincentego Kadłubka - uczelnia z tradycjami leżąca w centrum sandomierskiej Starówki - zaprasza na magisterskie studia teologiczne. Szczególnie zachęcamy tegorocznych maturzystów i osoby pragnące pogłębić swoje życie religijne. Studia odbywają się w systemie zaocznym (piątki popołudniu i soboty); trwają sześć lat i prowadzone są w ramach umowy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawla II w Krakowie. Sandomierski Instytut oferuje dobrą bazę lokalową; wykwalifikowaną kadrę wykładowców - w dużej mierze samodzielnych pracowników naukowych, zasobną bibliotekę, barek studencki, a także miłą, rodzinną atmosferę studiowania. Szczególnym atutem uczelni jest stała "pomoc z góry" - mieszcząca się tu kaplica pw. św. Jadwigi Królowej oraz prężnie działające duszpasterstwo akademickie. Absolwenci teologii mogą liczyć na pracę m.in. w katechezie szkolnej oraz prawie 1000 katolickich placówek wychowawczo - opiekuńczych.

Przy Instytucie prowadzone jest również 5 - letnie Diecezjalne Studium Organistowskie (przygotowujące słuchaczy do pracy duszpasterskiej lub zajęć muzycznych) i Diecezjalne Studium Życia Rodziny. Zainteresowane osoby zapraszamy również do podjęcia kształcenia na 2-semestralnych studiach podyplomowych z zakresu pedagogiki "Opieka nad dzieckiem i osoba starszą" realizowanych we współpracy z Instytutem Pedagogiki WZNoS KUL JPII w Stalowej Woli.

Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Instytutu Teologicznego w Sandomierzu, od wtorku do soboty w godz. 8.00 - 16.00, ul. Mariacka 9, pod numerem telefonu: 15 832 72 30.

Na zgłoszenia czekamy do końca lipca br.

 
     

   wyszukiwanie
   kontakt
 
         
    Copyright © 2004-2008 by Instytut Teologiczny w Sandomierzu